image
مقالات شنا
1397/10/19 15:50

ماسک های اسنورکل شنا:

ماسک های اسنورکل شنا
 این اجازه را به شما می دهند تا دید بهتر و واضح تری در زیر آب داشته باشید، و اگر در آّب دریا شنا می کنید لذت زیادی از تماشای زیبایی آبزیان، تپه های مرجانی و سایر مخلوقات دریایی ببرید. برای تضمین افزایش عمر و دوام ماسک اسنورکل باید در 2 مرحله آن را تمیز کنید، بعد از خرید و بعد از هر بار شنا کردن. تمیز کردن ماسک اسنورکل قبل از ورود به آب، با استفاده از یک محلول ضد بخار و مه به شما کمک می کند تا دید واضح تری داشته باشید و یک شنا لذت بخش و فراموش نشدنی را تجربه کنید.
لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن ماسک اسنورکل شنا:
• خمیر دندان
• محلول آب صابون
• آب تمیز
• دستمال
• محلول ضد بخار یا مه – اسپری ضد مه نانو یا شیشه پاکن ضد بخار

بعد از خرید
قدم اول :بلافاصه بعد از اینکه اسنورکل شنا را از جعبه خارج کردید، چندین قطره خمیر دندان بر سطح داخلی و خارجی لنز ها بمالید. بیشتر اسنورکل های جدید دارای یک لایه غشا مانند روغنی بر روی لنز ها هستند که به اصطلاح باعث مراقبت در حین شنا می شود، بنابراین خمیردندان را کامل و دقیق بر تمامی سطوح و زوایای ماسک اسنورکل بمالید و از قدرت انگشتان خود استفاده کنید تا این لایه از میان برداشته شود.
قدم دوم : ماسک اسنورکل را کاملا با آب بشویید و آب بکشید تا آخرین اثرات خمیر دندان از بین برود.
قدم سوم : قبل از قرار دادن اسنورکل شنا در جعبه یا کیسه مخصوص خودش، با استفاده از یک کهنه پارچه ای نرم و بدون پرز تمامی سطوح آن را کاملا خشک کنید تا از رشد باکتری ها در سطوح مختلف پیشگیری شود.
قبل از شروع شنا
قدم اول :قطرات زیادی از یک محلول ضد مه یا بخار یا شیشه پاکن ضد بخار را بر سطح داخلی لنز های ماسک اسنورکل بریزید.
قدم دوم : با استفاده از انگشتان خود محلول ضد بخار و مه را در تمامی نقاط لنز بخصوص اطراف لنز بمالید.
قدم سوم :ماسک اسنورکل شنا را در آب تمیز و خنک آب بکشید، تا قطرات بزرگ محلول ضد بخار و مه از بین برود، اما کاری نکنید که ماهیت محلول ضد بخار کاملا از بین برود. سعی کنید یک لایه نازک از این محلول بر روی لنز باقی بماند.
بعد از پایان شنا
قدم اول :با استفاده از آب گرم یک محلول آب صابون بسازید و ماسک اسنورکل را کامل درون آن قرار دهید تا نمک، ماسه یا سایر مواد ریز موجود در دریا یا کلرید استخر ها از بین برود. حتی اگر در یک استخر با اب تمیز و تازه شنا کردید، پس از پایان شنا باید ماسک اسنورکل را کامل با آب صابون بشویید.
قدم دوم :ماسک اسنورکل را کامل و دقیق با آب بشویید تا هیچ نشانی از آب صابون باقی نماند.
قدم سوم :با استفاده از یک دستمال نرم تمامی سطوح ماسک اسنورکل را خشک و تمیز کنید. اگر بر روی ماسک رطوبت باقی بماند، باکتری ها براحتی می توانند رشد کنند. برای محافظت از این ماسک شنا ، آن را درون یک جعبه یا پوشش پارچه ای محکم نگهداری کنید.
نکات
هیچ گاه ماسک اسنورکل با سطح جلویی بر روی زمین یا هر سطح دیگری نگذارید. این کار می تواند باعث ایجاد خش و لکه بر روی لنزها شود. از قرار دادن ماسک در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید، چراکه اشعه فرابنفش خورشید می تواند به ماده سیلیکونی ماسک اسنورکل آسیب برساند.
www.tgndiver.ir

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :