image
 • مزایا و معایب گاز هلیوم در غواصی

  مزایا و معایب گاز هلیوم در غواصی
  کاربرد هلیوم در غواصی در صنعت، در ساخت وسایل الکترونیکی، در صنعت هوا و فضا و غیره بسیار حیاتی و گسترده است. برای مثال در صنعت جوشکاری در دمای بالای جوشکاری و در قوس الکتریکی ویژگی های منحصر به فرد هلیوم مانند واکنش ناپذیری، آن را به گازی ایده آل برای جوشکاری فلزاتی مانند آلومینیوم و فولاد و غیره تبدیل می کند. گاز هلیوم در فرآیند های گرما زا به عنوان گاز خنک کننده باعث تولید محصولاتی با کیفیت بالاتر می شود.
 • تاریخچه شنا در جهان و ایران

  لغت قدیمی اوستایی برای شنا (Sna)بوده و در زبانهای آریایی نیز به معنای شستشو بوده است.کلمه اشتقاقی شنا در زبان سانسکریت به معنی وظیفه مذهبی می باشد.
 • 10 مورد از فواید شنا


  شنا علاوه بر اینکه ورزش آرامش بخشی است، فواید سلامتی زیادی نیز دارد. شنا کردن به طور منظم، برای هر کسی به خصوص افراد مسن اثرات مفیدی دارد مثل احساس جوانی کردن و جوان به نظر رسیدن. طی دو مقاله 10 فایده شنا برای سلامتی بدن را برایتان می گوییم .

 • مزایای شنا در آبهای سرد

  مزایای شنا در آب سرد :

  اگر تا به حال به افرادی برخورد کرده اید که برای تفریح به داخل آب هایی که روی آن یخ بسته است می پرند و احتمالاً این عمل آنها به نظر شما عجیب و غریب یا خارق العاده و غیر عادی بوده است. غالباً در افرادی که دیوانه وار علاقمند آب های سرد هستند اضافه وزن، بی حالی، پوست نامناسب، موهای نازک وجود ندارد.
 • آشنایی با کشور پیشرو در علوم نجات غریق

  نجات غریق کشور انگلیس که با عنوان " انجمن سلطنتی نجات غریق انگلستان" شناخته می شود ، در سال 1891 میلادی مصادف با سال 1270 هجری شمسی یعنی حدود 125 سال پیش، توسط  " ویلیام هنری" بصورت رسمی تأسیس گردید.

 • تجهیزات و ملاحظات ایمنی

  آشنایی با قوانین ایمنی برای هر فرد مبتدی که قصد یادگیری شنا را داشته و نیز افراد حرفه ای لازم و ضروری می باشد. زیرا شرایط زخمی شدن و خستگی ممکن است شناگران حرفه ای را نیز تهدید نماید.
 • ورزش در آب

  ورزش در آب یا ورزش درمانی در واقع شاخه ای از آب درمانی محسوب شده، که بیش تر برای افرادی که دارای مشکل حرکتی با منشأ اسکلتی عضلانی در اولویت اول و افرادی که دارای مشکلات حرکتی با منشأ عصبی و یا قلبی- عروقی در اولویت دوم هستند کمک نموده


 • انواع شنا

  یکی از شناهایی که به هدف نجات غریق و یا پیدا کردن چیزی در زیر آب کاربرد دارد ، شنای زیر آبی بوده که در این روش معمولاً از شنای قورباغه یا پهلو استفاده می شود.

 • بیماریهای شنا

  آب، محیط مناسبی جهت رشد انواع  باکتری‌ها، قارچ‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها می باشد. کاربرد بیش از اندازه کلر و تنظیم نبودن PH آب، سبب التهاب، تحریک، خارش و عفونت می‌شود  از جمله بیماریهای شنا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • ایمنی و بهداشت شنا

  آن چه در همه استخرها باید مورد توجه قرار گیرد، مسائل بهداشتی به ویژه پاکیزگی آب و تجهیزاتی است که باید به طور کامل تحت نظارت و کنترل قرار گیرند .استخر شنا به حجم مشخصی از آب اطلاق می‌شود که معمولاً در یک فضا با ابعاد و اندازه مشخص محصور شده و محل مناسبی برای انتقال بیماریهای عفونی و پوستی می‌باشد.
 • آب درمانی یا هیدروتراپی

   هر گونه معالجه و مداوا به کمک آب و اجرای حرکات و نرمشهای خاص در آب  را آب درمانی یاهیدروتراپی می نامند.  اساس این نوع معالجه ، سبک شدن بدن هنگام غوطه وری در آب بوده  و به همین دلیل بیمار قادر می گردد مفاصل و اندامهای خود ...
 • -تاریخچه شنا در جهان و ایران-تاریخچه شنا

  لغت قدیمی اوستایی برای شنا  (Sna)بوده و در زبانهای آریایی نیز به معنای شستشو بوده است. کلمه اشتقاقی شنا در زبان سانسکریت به معنی وظیفه مذهبی می باشد.
صفحه 1 از 1 < 1 >